WARSZTATY - ZAPISY ROZPOCZNĄ SIĘ 17 SIERPNIA.Warsztaty językowe.

Andre de la cruz Logo Bravo

Termin: 9/10 września, środa/czwartek, godz. 17.00 - 18.00
Miejsce: „BRAVO” Szkoła Języków Romańskich, ul. Świętokrzyska 18 (III piętro).
Koszt warsztatów: darmowe


Warsztaty języka portugalskiego w wersji brazylijskiej

Warsztaty będą prowadzone przez rodowitych Brazylijczyków:

Zajęcia:
Środa - 9 września od 17:00 do 18:00
Czwartek - 10 września od 17:00 do 18:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona!

ZAPISY ZAKOŃCZONE! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM CHĘTNYM. POZOSTAŁYCH ZAPRASZAMY NA REGULARNE ZAJĘCIA W SZKOLE BRAVO I NA WARSZTATY ZA ROK.

Masz pytania? Pytaj!: warsztaty@bdbrasil.plWarsztaty taneczne.

Trio Ujuara

Warsztaty taneczne z brazylijską grupą Trio Ujuara.

Termin: 9 września, środa, 21.30
Miejsce: Monobar, ul. Mazowiecka 11a
Koszt warsztatów: darmowe
Opis: Darmowe warsztaty dla uczestników imprezy Festa FORRÓZONE.

Termin: 10 września, czwartek, 18.00 - 21.00
Miejsce: Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9
Koszt warsztatów: 50 zł za 90 min., 80 zł za 2x 90 min.
Opis: warsztaty 2x 90 min..
Zapisy: formularz zgłoszeniowy - jedyna forma zapisów

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników (conajmniej 6 osób)


Info: warsztaty@bdbrasil.pl.Muzyka forró ta ze swoimi korzeniami w brazylijskim Nordeste została szeroko spopularyzowana w całej Brazylii. Instrumenty stanowiące bazę dla wykonywania forró to przede wszystkim sanfona (gatunek akordeonu), zabumba (instrument perkusyjny) i trójkąt, to w forró tradycyjnym. W wykonaniach nowoczesnych poza instrumentami podstawowymi wykorzystywane są inne, jak: gitara, kontrabas, bateria. Forró łączone jest też z innymi stylami muzycznymi, jak reggae lub jazz.

Istnieją dwa rodzaje tańczonego forró: forró tradycyjne, które powszechnie nazywane jest jako “dwa do przodu, dwa do tyłu” i forró uniwersyteckie. To ostatnie zaprezentowane zostanie przez TRIO UJUARA.

Forró uniwersyteckie ( nowoczesne) ponieważ rozwijało się dzięki studentom uniwersytetów brazylijskich w dekadzie lat 90’, głównie w São Paulo. Do tej pory cieszy się olbrzymią popularnością w środowisku brazylijskiej młodzieży akademickiej.

Jako połączenie kroków bazujących na innych tańcach, jak salsa, samba, tańce afrykańskie i kroków własnych forró uniwersyteckie jest tańcem bardzo złożonym, zarówno pod względem stopnia trudności kroków jak i ich różnorodności.
Warsztaty Capoeira Angola.

Mestre Laercio

Prowadzący: Mestre Laércio (Laércio dos Anjos Borges) – Filhos de Angola

Termin: 11-13.09.2009r.
Miejsce: Lubelska 30/32, „Pracownia Wschodnia”

piątek, 11 września
18.00 - ropoczęcie warsztatów, zajęcia ruchowe (3 godz.), powitalna roda

sobota, 12 września
9.00 -11.00 - zajęcia muzyczne 2 godz. (praca z baterią w rodzie, rytmy, samba de roda)
12.00- 17.00 - zajęcia ruchowe 4 godz.
21.00 - mistyczny pokaz oraz wolnodostępna roda szkół capoeiry na ul.Sienkiewicza przed rozpoczęciem imprezy kończącej Festiwal

niedziela, 13 września
9.00 -11.00 - zajęcia muzyczne 2 godz. (rytmy angoli)
11.30 - 16.30 - zajęcia ruchowe 4 godz.
16.30 - zakończenie warsztatów

Zapisy: warsztaty@bdbrasil.pl
Koszt warsztatów: 150 zł.

Zapraszamy zainteresowanych pogłębieniem umiejętności w capoeirze oraz tych, którzy chcą dopiero zacząć. Niezwykła okazja by zetknąć się z Capoeira Angola, łączącą taniec ze sztuką walki, wykonywaną przez specjalistów światowej skali- prowadzący, Mestre Laércio – twórca grupy Filhos de angola – to jednen z najbardziej znanych i poważanych mistrzów tej odmiany capoeiry w Europie.
Warsztaty wokalne.

Magda Navarrete

Niezwykłe warsztaty wokalne „Podróż po muzyce latynoamerykańskiej” z Magdą Navarrete w ramach Festiwalu Brazylijskiego w Warszawie.

Termin: 12 września, godz.12.00 - 15.00
Miejsce: Sala Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco w Hotelu Europejskim
Zapisy: warsztaty@bdbrasil.pl
Koszt warsztatów: 50 zł.


UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników (conajmniej 9 osób)


Warsztat skierowany jest dla wszystkich zainteresowanych muzyką latynoamerykańską, śpiewaniem, odkrywaniem głosu, a także skal, podziałów i stylistyki muzyki latynoskiej. Od bolera, przez bossanovę, tango i flamenco.

Dowiedzieć się można o rytmach, melodiach, wpływach i różnicach a także o charakterystyce śpiewu w poszczególnych regionach Ameryki Łacińskiej, Brazylii i Hiszpanii. Nie trzeba być zaawansowanym żeby przyjść na ten warsztat.

Jest on otwarty zarówno dla osób pragnących nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności albo poruszyć swą kreatywność, a także dla miłośników muzyki latynoskiej.

Magda Navarrete - jest polskim prekursorem stylu „retro latino". Jest jedną z niewielu osób docenionych przez latynoamerykańskich krytyków muzycznych, którzy uznali, za genialne jej połączenie boler z lat 20 z nowym brzmieniem.

Charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos Magdy Navarrete został wykorzystany przy nagraniu tanga argentyńskiego pt. „Tango de Amor", do polskiego filmu „Nigdy w życiu". Pracowała przy musicalach w teatrze "Roma" i wielu innych produkcjach teatralnych, radiowych i telewizyjnych.

Śpiewa od 9 roku życia wciąż doskonaląc się i szukając nowych inspiracji. Od dziesięciu lat rozwija się głównie w nurcie muzyki latynoamerykańskiej i flamenco. Jako jedyna kobieta w Polsce śpiewa bolera i flamenco na najwyższym światowym poziomie.

Kształci się wokalnie u najlepszych nauczycieli w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych, ćwicząc techniką SLS. Jednym z jej nauczycieli jest sam Seth Riggs, który zajmuje się gwiazdami takimi jak m.in.: Steve Wonder czy Natalie Cole. Śpiewu i tańca Flamenco uczy się u madryckich i sevillskich artystów(Jose Romero, Montse Cortes, Angel Carmona, Rafael Rodriguez), a dzięki wielokrotnym podróżom do Ameryki Łacinskiej miała okazję pracować z najwybitniejszymi gwiazdami boler latynoamerykańskich, m.in.: Estellita del Llano czy Victor Hugo.

Jej wieloletnia, artystyczna praca zaowocowała płytą, pt. „Chilli", którą nagrała ze swoim zespołem Noche de Boleros.