Galeria

Po Festiwalu Bom Dia Brasil 2010:

Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom, organizacjom i osobom prywatnym za pomoc w realizacji Festiwalu Bom Dia Brasil 2010. To wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisało sie w mapę kulturalna stolicy.  Z wielką przyjemnością informujemy ze każdy element festiwalu nie tylko był sukcesem na poziomie frekwencyjnym. Festiwal otaczała pozytywna atmosfera, profesjonalna produkcja i rzetelna wiedza. Przybliżyliśmy wiele istotnych aspektów Brazylijskich. Oczywiście nie zabrakło bardzo dobrej rozrywki, pełnej energii axe! Do zobaczenia niedługo.

BOM DIA BRASIL TEAM

Nasze ogromne podziękowania dla producenta Lereby Produções za udostępnienie nam filmu „Tempos de Paz” wyświetlonego podczas otwarcia tegorocznego festiwalu.

Film spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i już niebawem będziecie mieli okazję ponownie go obejrzeć, m.in. na pokazach w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, a także na spotkaniu pofestiwalowym organizowanym przez fundację Macunaíma. Dokładne informacje już wkrótce!

Nossos sinceros agradecimentos à produtora Lereby Produções por nos conceder a autorização para a exibição do filme “Tempos de Paz” na abertura do festival.

O filme despertou grande interesse do público e, em breve, será exibido de novo, entre outros no Museu de Levantamento de Varsóvia, no Museu da História do Movimento Popular Polonês e em um encontro pós-festival organizado pela fundação Macunaíma.

Procure a informação mais detalhada em breve!

Team Po Festiwalu

O Festiwalu

Bom Dia Brasil!
Dzień Dobry Brazylio!

Pod honorowym patronatem
Ambasady Brazylii
Zobacz >>

Motyw przewodni ósmej edycji Festiwalu Brazylijskiego w Warszawie to „Rio de Janeiro i Warszawa – miłość, która się nie kończy”. Łącząc te pozornie odległe światy, oddajemy hołd obu miastom i ich mieszkańcom. Podążając za tęsknotą do ciekawych miejsc i niezwykłych ludzi pokazujemy, że słowiańska fantazja i południowy temperament mogą spełnić się na wspólnym polu.

Uczestnikom Festiwalu zaproponujemy m.in. projekcje filmu „Tempos de Paz, Brasil”, reż. Daniel Filho, rok prod. 2009 – film opowiadający historię polskich emigrantów w Brazylii. Usłyszymy koncert muzyki perkusyjnej, pokazy taneczne, wystawę projektów mistrza modernistycznej architektury Oscara Ribeiro de Almeida Niemeyera połączonego z wykładem gości Stowarzyszenia Absolwentów Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Nie zabraknie unikatowej imprezy klubowej, brazylijskiego popołudnia oraz projekcji filmowych.

Entuzjazm wielu zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób pozwala wierzyć, że razem stworzymy kolejny magiczny czas w Warszawie. Różnorodny i wartościowy, powtarzalny (od siedmiu lat nie poddajemy się nadchodzącej jesieni), a jednak bez precedensu na stołecznej scenie kulturalnej.

Dziękując za to, co już razem zrobiliśmy, serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłej podróży Bom Dia Brasil w kolejnej edycji festiwalu.

Paweł Kucharczuk
Dyrektor Festiwalu Brazylijskiego


POPRZEDNIE EDYCJE FESTIWALU BRAZYLIJSKIEGO