Galeria

O Festiwalu

Bom Dia Brasil!
Dzień Dobry Brazylio!
em português

Pod honorowym patronatem
Ambasady Brazylii

Już po raz dziewiąty Fundacja Kultury Brazylijskiej MACUNAIMA zaprasza na Festiwal Bom Dia Brasil. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie PERNAMBUCO – Kwiat Północnej Brazylii”. Pragniemy przybliżyć ten barwny region Brazylii jak najszerszej grupie odbiorców i dlatego też będzie on obecny we wszystkich punktach programu festiwalowego.

Celem organizatorów jest, by coroczny Festiwal stał się największym w Polsce wydarzeniem propagującym kulturę Brazylii we wszystkich jej aspektach. W tym roku przyjrzymy się dokładniej mieszkańcom jej północno-wschodniej części. Chcemy, aby nasz Festiwal integrował, bawił, ale też edukował, dlatego też staramy się, aby program był możliwie jak najbogatszy.

W tym roku uczestnikom Festiwalu zaproponujemy m.in. wspólną sobotę na gorącej warszawskiej plaży z mnóstwem atrakcji, spektakl o wielokulturowości regionu Nordeste w reżyserii Andre de la Cruz, projekcję filmu pt. „Baile Perfumado” oraz panel dyskusyjny. Na pewno nie zabraknie też rodzinnego Brazylijskiego Popołudnia oraz unikatowej imprezy klubowej w rytmie forró, frevo i… samby!

Wierzymy, że entuzjazm i zaangażowanie wielu osób oraz bogata tradycja Festiwalu zapewni wszystkim moc niezapomnianych wrażeń i chwil spędzonych razem z Bom Dia Brasil w Warszawie. Proponowane przez nas wydarzenie, choć powtarzalne, stanowi jednak bezprecedensowe zjawisko na stołecznej scenie kulturalnej i od wielu lat pozwala nam wciąż na nowo przedłużać wakacyjny, słoneczny czas i zapomnieć o nadchodzącej jesieni.

Dziękując za to, co już razem udało nam się wspólnie stworzyć i pełny nadziei na kolejne wspaniałe chwile w rytmach brazylijskich, serdecznie zapraszam do udziału w niezwykłej podróży Bom Dia Brasil, w dziewiątej już edycji Festiwalu.

Paweł Kucharczuk
Dyrektor Festiwalu Brazylijskiego


Dołącz do naszej fundacji Macunaima