• 11. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

  motyw przewodni:

  „Jedność w różnorodności”

   

  11 lat minęło od momentu, kiedy po raz pierwszy przygotowaliśmy w Warszawie Festiwal Brazylijski. Nikt z nas nie wyobrażał sobie wówczas, że tak rozwinie się nasza pasja i miłość do tej kultury. Z dumą i wzruszeniem patrzymy teraz wstecz, dostrzegając jak z każdym rokiem nasz Festiwal nabierał rozmachu i mocy twórczej, łamał stereotypy i poszerzał wiedzę Polaków o Brazylii.

   

  Nie inaczej stanie się podczas jego tegorocznej edycji, w której chcemy przybliżyć mieszkańcom Warszawy brazylijską ‘jedność w różnorodności’, ze szczególnym jednak podkreśleniem obecności polskiej imigracji na brazylijskim Południu oraz ludności tubylczej na Północy, w Amazonii.

   

  Nie zabraknie oczywiście również tematów aktualnych, np. polemiki wokół nadchodzących wielkich wydarzeń sportowych oraz towarzyszących im emocji - razem z_ekspertami, podczas panelu akademickiego, zastanowimy się nad tym jaka jest obecnie Brazylia i_jaka będzie w najbliższej przyszłości, po finałach Mistrzostw Świata w piłce nożnej i po Olimpiadzie.

   

  Festiwal Brazylijski integruje różne środowiska, łączy ludzi różnych kultur i kontynentów. Co roku przyciąga nowych artystów i partnerów. Rośnie także stale liczba koordynatorów i wolontariuszy zaangażowanych w jego tworzenie. Z roku na rok poszerza się także zakres merytoryczny programu, aby pokazać tu, w środku Europy, Brazylię prawdziwą, nieznaną i nietuzinkową. Naszą ambicją jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, dlatego zawsze dbamy zarówno o_różnorodność wydarzeń, jak i ich ciekawą tematykę.

   

  Chcielibyśmy, aby 11. edycja Festiwalu Brazylijskiego ponownie zachęciła jej odbiorów do poszerzania wiedzy o Brazylii i motywowała ich do osobistego poznania kraju, ludzi i ich kultury, której bogactwo płynie właśnie z owej tytułowej „jedności w różnorodności’.

   

  Paweł Kucharczuk

  Dyrektor Festiwalu Brazylijskiego