• 13. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

  Motyw przewodni:

  Amazonia

   

  Zapraszamy

  do  najnowszej galerii.

  W 13. edycji Festiwalu Bom Dia Brasil chcemy przybliżyć mieszkańcom Warszawy region Amazonii i tematy ekologiczne. W formie artystycznej oraz popularno-naukowej zadamy sobie pytania: Jakie znaczenie ma rzeka dla miasta? Czy Amazonia to tylko region w Brazylii, czy też miejsce, które odgrywa ważną rolę w ekosystemie planety? Co łączy Warszawę i Manaus? Czego możemy nauczyć się od Indian z Amazonii? Jak wygląda ich życie? Czy rozumiemy, czym jest Amazonka?

   

  Podczas panelu dyskusyjnego będziemy mieli okazję dowiedzieć się, jak w XXI wieku wygląda życie społeczności mieszkających w Amazonii. Opowiedzą o tym wybitni specjaliści, badacze oraz podróżnicy.

   

  W trakcie Festiwalu nie zabraknie radości życia, umiłowania do samby i festy ze szczególnym podkreśleniem nauki brazylijskich tańców, pokazów samby, kameralnych koncertów bossa novy, jak i inspirujących dyskusji z entuzjastami kultury brazylijskiej. Będziemy mogli też wziąć udział projekcjach filmowych oraz koncertach artystów z Brazylii.

   

  Festiwal integruje różne środowiska, łączy ludzi różnych kultur

  i kontynentów. Co roku przyciąga nowych artystów i partnerów. Rośnie także stale liczba koordynatorów i wolontariuszy zaangażowanych w jego tworzenie. Z roku na rok poszerza się też zakres merytoryczny programu, aby pokazać tu, w środku Europy, Brazylię prawdziwą, nieznaną i nietuzinkową. Naszą ambicją jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, dlatego zawsze dbamy zarówno o różnorodność wydarzeń, jak i ich ciekawą tematykę.

   

  Chcielibyśmy, aby 13. edycja Festiwalu Brazylijskiego zachęciła jej odbiorców do poszerzania wiedzy o Amazonii i znaczeniu ekologii w naszym życiu.

   

   

  Paweł Kucharczuk

  Dyrektor Festiwalu Brazylijskiego