Uwaga!

Organizator imprezy zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

 • 10 czerwca 2015 – środa, godz. 19.30

   

  Oficjalne otwarcie 13. Festiwalu Brazylijskiego Bom Dia Brasil

   

  Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego na Żoliborzu

  Na otwarcie Festiwalu zaplanowaliśmy koncert brazylijskiego zespołu Samba Soul. Będzie się on składał z dwóch części: w pierwszej usłyszymy największe przeboje bossa novy, w drugiej z kolei dominować będą bardziej żywiołowe rytmy samby i MPB, a wszystko to w wyjątkowych perkusyjno-gitarowych aranżacjach. W trakcie wieczoru można będzie skosztować brazylijskich przekąsek, naszych gości zaprosimy również na degustację brazylijskiego wina.

  Więcej informacji w zakładce "Koncerty"

 • 11 czerwca 2015 – czwartek, godz. 16.00

   

  Akademicki Panel Dyskusyjny

   

  Dom Kultury Śródmieście ul. Smolna 9

  Tematem tegorocznej dyskusji będzie region Amazonii, który będziemy eksplorować w towarzystwie najwybitniejszych ekspertów i badaczy. Pisarka, dziennikarka i podróżniczka – Beata Pawlikowska zabierze nas w podróż rzeką Amazonką, dzieląc się z nami refleksjami i odkryciami z niedawnej wyprawy. Wspólnie z badaczami z polskich i brazylijskich uczelni podążymy w najdalsze rejony lasów równikowych, aby poznać bogactwo endemicznej flory i fauny oraz świat wierzeń tradycyjnych plemion indiańskich. Przybliżymy Państwu również współczesny obraz tego regionu, z jego tkanką miejską i problemami.

   

  Po panelu zapraszamy na projekcję filmu „Amazônia Eterna". Jest to pełnometrażowy dokument prezentujący nowe podejście do zrównoważonego wykorzystania zasobów leśnych Amazonii brazylijskiej. Przedsiębiorcy, ekolodzy oraz rdzenni mieszkańcy opowiadają o swojej relacji z jednym z największych bogactw naturalnych naszej planety, jak również podejmują wątek rozwiązań problemów tego wyjątkowego regionu.

   

  Więcej informacji w zakładce "Panel dyskusyjny"

   

 • 12 czerwca 2015 - piątek

   

  Filmowy Klub Dyskusyjny

   

  Ośrodek Kultury Ochoty

  W trakcie Festiwalu Bom Dia Brasil 2015 po raz kolejny zapraszamy na ucztę dla kinomanów i miłośników kina brazylijskiego. W tym roku w ramach Filmowego Klubu Dyskusyjnego Ośrodka Kultury Ochoty zaprezentujemy film poruszający temat Amazonii, po którym odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi. W tym roku planujemy projekcję filmu "Zabawa w Boga" (At Play in the Fields of the Lord).

   

  Jest to ekranizacja powieści Petera Matthiessena, ukazująca dramatyczne zderzenie dwóch odmiennych cywilizacji w sercu brazylijskiej Amazonii. W atmosferze tajemnicy i niedopowiedzeń, film ten obrazuje próbę chrystianizacji Indian oraz ingerencji w ich tradycje, wierzenia i kulturę.

  Nieopodal amazońskiej dżungli ląduje samolot z dwoma amerykańskimi najemnikami - Wolfem (Tom Waits) i pół-krwi Indianinem, Lewisem Moonem (Tom Berenger). Paszporty żołnierzy zostają skonfiskowane przez Guzmana (José Dumont), brazylijskiego komendanta, który w zamian za paliwo oraz zwrócenie dokumentów żąda zbombardowania jednej z indiańskich wiosek. Na terenie zamieszkiwanej przez plemię Niaruna osady ma bowiem powstać kopalnia złota. W międzyczasie żołnierze spotykają małżeństwo misjonarzy, Lesliego Hubena (John Lithgow) i jego żonę Andy (Daryl Hannah). Do misji przybywają również Martin Quarier (Aidan Quinn) i jego żona Hazel (Kathy Bates), którym towarzyszy kilkuletni syn. Ich zadaniem jest objęcie placówki po katolickich poprzednikach, zamordowanych przez tubylców.

   

  Więcej informacji w zakładce "Pokazy filmowe".

   

 • 13 czerwca 2015 – sobota, godz. 21.00

   

  Festa Brasil – Bom Dia Brasil 2015

   

  Restauracja Trzy Kolory, ul. Czerska 14

   

  Wyjątkowym festiwalowym wydarzeniem będzie koncert gwiazdy Daniel Ondaro & The Shy Birds – grupy grającej sambę i bossa novę. Towarzyszyć im będzie batucada Carioca. Nie zabraknie też zmysłowej rewii As Belezas do Brasil i zaprzyjaźnionych grup samby.

   

  Do dyspozycji uczestników imprezy oddamy dwa parkiety z muzyką latynoską. Atmosferę rozgrzewać będą pokazy samby na żywo, występ kursantów biorących udział w festiwalowych warsztatach, animacje, odbywające się po raz drugi w naszym kraju wybory Polish Samba Queen i wiele innych atrakcji.

   

  Więcej informacji w zakładce "Festa Brasil"

 • 14 czerwca 2015 – niedziela, godz. 12.00

   

  Brazylijski Fort

   

  Fort Sokolnickiego na Żoliborzu

  Serdecznie zapraszamy na brazylijską zabawę dla dzieci i dorosłych. Od samego rana będziemy w Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu, gdzie odbywać się będą pokazy i animacje taneczne, koncerty muzyki latynoskiej, jak również pokazy filmowe dla najmłodszych, m.in. „Amazonia. Przygody małpki Sai”.

   

  Wiele atrakcji zostanie przygotowanych z myślą o dzieciach, ale również dorośli znajdą tu coś dla siebie. Podczas niedzieli brazylijskiej na Żoliborzu odbędzie się kolejna edycja Targu Latino z produktami z całej Ameryki Łacińskiej: egzotycznymi przysmakami czy aromatyczną brazylijską kawą. Na miniscenie zobaczymy m.in. samba show w wykonaniu zjawiskowych tancerek, nie zabraknie pokazów Capoeiry, animacji Zumba Brasil, konkursów oraz zabaw dla najmłodszych.

   

  Szczegółowy program pokazów oraz spis wystawców już wkrótce na naszej stronie!

   

  Więcej informacji w zakładce  "Brazylijski fort"

 • 10 - 14 czerwca 2015

   

  WARSZTATY

  Od początku Festiwalu towarzyszyć nam będą warsztaty taneczne i muzyczne. Zapraszamy na nie wszystkich wielbicieli brazylijskich rytmów i latynoskiego temperamentu. Będą oni mogli poznać tajniki forró, a także zagrać najpopularniejsze utwory samby pagode.

   

  Taneczne kroki forró przekażą Wam Dominika Pacholska i Rafał Kwietniewski – tancerze, animatorzy, pasjonaci i organizatorzy folkowych potańcówek. 2,5-godzinne warsztaty forró odbędą się w piątek 12.06.2015 w Centrum na Pięknej (ul. Piękna 24/26).

   

  Ci, którym w duszy gra, mogą zaś wziąć udział w czterodniowych warsztatach muzycznych. W poniedziałek 8.06 i środę 10.06 poprowadzi je Miki Wielecki, zaś w czwartek i piątek dołączą do niego Krzysztof Mianowski i Daniel Ondaro z zespołu The Shy Birds, specjalizującego się w sambie i bossa novie. Miejsce warsztatów: sala prób Ritmo Bloco, ul. Popiełuszki 21 (metro Marymont).

   

  Więcej informacji w zakładce  "Warsztaty"