• Warsztaty

  Od początku Festiwalu towarzyszyć nam będą warsztaty taneczne i muzyczne. Zapraszamy na nie wszystkich wielbicieli brazylijskich rytmów i latynoskiego temperamentu. Będą oni mogli poznać tajniki forró, a także zagrać najpopularniejsze utwory samby pagode.

   

  Taneczne kroki forró przekażą Wam Dominika Pacholska i Rafał Kwietniewski – tancerze, animatorzy, pasjonaci i organizatorzy folkowych potańcówek. Obecnie jedyni w Warszawie nauczyciele forró, swoje doświadczenie zdobywali na festiwalach we Francji i Portugalii. Poza forró uczą również tańców tradycyjnych na warsztatach i imprezach w kraju i za granicą.

   

  2,5-godzinne warsztaty forró odbędą się w piątek 12.06.2015 w Centrum na Pięknej (ul. Piękna 24/26). Koszt: 20 zł, zapisy: forro.warszawa@gmail.com.

   

  Ci, którym w duszy gra, mogą zaś wziąć udział w czterodniowych warsztatach muzycznych. W poniedziałek 8.06 i środę 10.06 poprowadzi je Miki Wielecki, zaś w czwartek i piątek dołączą do niego Krzysztof Mianowski i Daniel Ondaro z zespołu The Shy Birds, specjalizującego się w sambie i bossa novie. Zapoznacie się z instrumentami wykorzystywanymi w sambie (pandeiro, rebolo, reco-reco, repique de mão itd.) i poznacie najpopularniejsze piosenki pagode. Zdobyte umiejętności będziecie mogli wykorzystać podczas jamu sambowego na Festa Brasil – Bom Dia Brasil 2015.

  Miejsce warsztatów: sala prób Ritmo Bloco, ul. Popiełuszki 21 (metro Marymont). Czas: 8.06, 10-12.06, godz. 18-20. Koszt: 150 zł, zapisy: sambagrzeje@gmail.com

   

Uwaga!

Organizator imprezy zastrzega sobie prawo do zmiany programu.